Ndeshje Sportive


Arsenali është në kërkim të një sulmuesi, pasi dëshiron ta përtërijë repartin ofensivë.

Topçinjtë synojnë shitjen e francezit Alexandre Lacazatte gjatë afatit kalimtar të janarit, derisa e njëjta e pret edhe Pierre Emerick Aubameyang, por në verë.

Dusan Vlahovic i Fiorentinës ka një çmim mbi 85 milionë euro dhe Arsenali ka hequr dorë nga ai.


Tani i gjithë përkushtimi ka mbetur tek Dominic Calvert Lewin i Evertonit që po shkëlqen dy edicionet e fundit. Shiko Live - TopLONI.com

Për të nënshkruar me anglezin, Arsenali është gati të shpenzoj 70 milionë euro qysh në afatin kalimtar të janarit.


24-vjeçari këtë edicion ka qenë i lënduar në shumicën e takimeve, por në tri sfida sa ka luajtur ka shënuar tre gola